No siltumnīcas noņēmu polikarbonāta loksnes un nekad vairs nelikšu atpakaļ – skaidroju, kāpēc tā rīkojos

Pagājuši tikai trīs gadi, bet mana ar polikarbonātu pārklātā siltumnīca atkal nepārcieta ziemu. Turklāt tā taču bija maiga – nekādas sniega vētras vai divdesmit grādu sals.

Bet polikarbonāta loksnes saplaisāja – vispirms vienā pusē, pēc tam plaisa izveidojās centrā. Tagad sēžu pie tējas tases un domāju: kāpēc atkal “iekritu” uz šo “moderno, izturīgo, ilgmūžīgo” lietu? Tā nav pirmā reize! Trešā siltumnīca desmit gadu laikā. Otrā siltumnīca pārdzīvoja divas sezonas. Atceros, ka pirmo būvēju ilgi, ar tādu entuziasmu un rūpību, ka pat sieva mani atbalstīja, cik vien spēja.

Kāpēc kurjeri, pirms zvana pie durvīm, ielūkojas durvju ”actiņā” – izrādās, ka tam ir savs iemesls

Būvmateriālu veikalā menedžeris man pārliecinoši izklāstīja, ka polikarbonāts kalpo 15 gadus, neplaisā, ir izturīgs pret sniegu un nebaidās no saules. Viņš parādīja man polikarbonāta loksnes – skaistas, gludas, kā aisbergs – un teica: “Ņemiet, nenožēlosiet!”

Bet patiesībā jūs nekad nevarat zināt, kādu polikarbonātu tirgotājs jums ir pārdevis. Lietošanas pamācībā rakstīts, ka loksnes biezums ir 8 mm, bet patiesībā ir sešarpus. Svars ir par trešdaļu mazāks nekā nepieciešams. Vienai loksnei vajadzētu svērt aptuveni 15,5 kg, taču pārdošanā ir daudz tādu, kas knapi pārsniedz 10 kg.

3 pazīmes, ka pienācis laiks pārtraukt draudzību – arī ar ilggadēju draugu

Mans kaimiņš pagājušajā gadā par 350 eiro noklāja savu siltumnīcu ar paaugstinātas stiprības polikarbonātu. Divus mēnešus vēlāk bija pavisam neliela krusa. Vakarā skatos – kaimiņš stāv ar āmuru rokās un skaļi šķendējas. Izrādījās, ka krusa viņa siltumnīcas jumtā izsitusi desmitiem caurumu. Es saskaitīju veselus četrdesmit trīs.

Lasi vēl: Latvijas likumsargi atgādina, ka par šiem pārkāpumiem šoferīšus neapturēs – sods atnāks vēlāk

Bet bija laiki, kad polikarbonāts bija patiešām stiprs. 2000. gadu sākumā draugs nopirka poļu lokšņu metālu – smagu un izturīgu. Tas gan maksāja tikpat, cik lietota automašīna, bet nostāvēja desmit gadus bez problēmām. Tagad polikarbonāta loksne vizuāli ir tāda pati, bet pēc pāris ziemām viss – parādās plaisas. Kāpēc? Tāpēc, ka Eiropā ražotos UF filtrus tagad aizstāj ar filtriem no Ķīnas. Filtri ir līdzīgi, bet nav vienādi.

Cik ilgi var uzglabāt boršču ledusskapī: kļūda, ko pieļauju arī es

Droši vien esat pamanījuši, ka daudzas preces mūsdienās kļuvušas teju par “vienreiz lietojamām”: tējkannas kalpo divus gadus, ledusskapji trīs, telefoni – sezonu. Un tas pats attiecas arī uz polikarbonātu. Iedomājieties: loksne, kurai vajadzētu stāvēt 15 gadus, saplaisā jau pēc 2-3 gadiem. Un tas ir labākajā gadījumā. Bet cena par loksni sasniedz 90-110 eiro.

 

Interesantākais gan tikai sekoja…

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā